3D promítání

Máme připraveno několik zajímavých prezentací jako jedni z mála v České republice stereoskopicky  (3D) a jsme schopeni dojet a provést promítání s vlastní projekční technikou. Na úvod každého stereoskopického promítání vysvětlíme stručně princip a historii stereofotografie, ukážeme dvojici synchronizovaných fotoaparátů se kterými snímky pořizujeme. Pro kontakt s diváky slouží Facebookové stránky a tento web, dále emailová databáze těch, kteří mají zájem být informování o nadcházejících akcích. Do této databáze se můžete zařadit vyplněním formuláře vpravo.

Nadcházející promítání můžete vidět na Facebooku.
 

Seznam promítání

Aljaška 3D

Aljaška 3D Aljaška 3D Aljaška 3D Aljaška 3D Aljaška 3D Aljaška 3D
Stereofotografie z cesty po Aljašce a poutavé vyprávění o tom, jaké to je jet osm dnů divočinou po jedné řece na raftu, lovit lososy, pozorovat jejich tah a projíždět se mezi ledovcovými kry. Jak vypadá Klondike, kde probíhala zlatá horečka. jak jsme zkusili rýžovat zlato, viděli bobry, losy a samozřejmě i medvědy. Jak jsme se proletěli nad ledovcem a každý večer si pak sedli s partou kamarádů k ohni, vytáhli kytaru a užívali si nedotčené přírody.

Černobyl 3D

Černobyl 3D Černobyl 3D Černobyl 3D Černobyl 3D Černobyl 3D Černobyl 3D
26.4.1986 doško k nehodě černobylské jaderné elektrárny. Souhra náhod a lidských pochybení vedla k vypuštění do té doby nepředstavitelné hrozby, která ovlivnila životy lidí v celé Evropě, a v souboji s níž položilo život mnoho lidí.

Nechte se bezpečně provést místy, která pro lidskou rasu zůstanou po mnoho dalších století uzavřená a neobyvatelná. Navštivme společně město Černobyl, které není tak docela opuštěné, jak se na první pohled zdá. Nahlédněme také do města Pripyat, které se během páru hodin stalo městem duchů a nad kterým postupně přebírá kontrolu příroda.

Základna v Pervomajsku a Duga 3 jsou pak připomínkou lidské snahy spoutat energii atomu a využít ji k zastrašení soupeře.

Jižní Afrika (Namíbie) 3D

Jižní Afrika (Namíbie) 3D Jižní Afrika (Namíbie) 3D Jižní Afrika (Namíbie) 3D Jižní Afrika (Namíbie) 3D Jižní Afrika (Namíbie) 3D Jižní Afrika (Namíbie) 3D
Stereofotografie z cesty vypůjčeným autem po čtyřech jihoafrických zemích – Jihoafrické republice, Botswaně, Zimbabwe a především Namibii. Návštěva Viktoriiných vodopádů i menších ale krásných Epupa falls s baobaby, pozorování zvířat v deltě řeky Okavango a NP Etosha, zastávka u kmene Himbů, nádherné písečné duny a fotogenické údolí Deadvlei s uschlými stromy mezi dunami, zkamenělý les a záhadná rostlina welwitschia mirabilis, Fish River kaňon – druhý největší na světě, město duchů u Lüderitzu, pozorování tuleňů a tučňáků, Mys Dobré Naděje a výstup na Stolovou horu u Kapského města.

Jižní Čína 3D

Jižní Čína 3D Jižní Čína 3D Jižní Čína 3D Jižní Čína 3D Jižní Čína 3D Jižní Čína 3D
Začneme velkoměstem Hong Kong, který patří pod Čínu, ale má samostatnou správu, rozkládá se na několika ostrovech a patří mezi nejhustěji osídlené oblasti světa. Kromě mrakodrapů se podíváme na vyhlídku z Victoria Peak a k soše Velkého Budhy. Po té, se přemístíme do historického města Lijiangu (UNESCO) v provincii Yunnan.Projdeme se po jeho 800 let starých uličkách a pak zavítáme do jeho okolí poznat život ve vesnicích. Po osmihodinovém přejezdu nočním vlakem se ocitneme v hlavním městě této provincie - v Kunmingu. Ten je pro své mírné podnebí nazýván "jarním městem". Podíváme se tu do muzea národností Yunnanu, Západních hor nad jezerem Dian Chi a samozřejmě nevynecháme ani legendární kamenný les Shilin ležící dvě hodiny cesty od města. Poslední oblastí bude krajina kolem města Guilin v provincii Guangxi a řeky Li protékající městem. Úchvatné krasové vrcholky této krajiny, které jsou výsledkem eroze způsobené kyselinou uhličitou, lákají ročně davy turistů. Ideální krajina pro projíždky na kole a lodí po řece. Nezůstaneme jen v Guilinu, podíváme se i do dalších městeček Yangshua a Xingpingu, který je dokonce vyobrazen na dvacetijuanové bankovce. Nádherné pohledy jsou též na terasovitá rýžová políčka Dračí páteř ležící cca 100km severně od města

Kappadokie 3D

Kappadokie 3D Kappadokie 3D Kappadokie 3D Kappadokie 3D Kappadokie 3D Kappadokie 3D
Kappadokie (z perského "země krásných koní") bylo ve starověku rozlehlé území v Malé Asii - dnešním Turecku. Při projekci navštívíme zvláštní krajinu tvořenou sopečnými usazeninami po výbuchu sopky Erciyes před 2000 lety. Eroze vytvarovala zvláštní útvary do kterých místní lidé snadno vytesali celé domy, kostely a kláštery. Centrem je městečko Göreme. Podíváme se i do podzemního města, které sloužilo obyvatelům jako úkryt v případě ohrožení.

Srí Lanka 3D

Srí Lanka 3D Srí Lanka 3D Srí Lanka 3D Srí Lanka 3D Srí Lanka 3D Srí Lanka 3D
Stereoskopické promítání fotek z třítýdenní cesty po Srí Lance. Podíváme se na památky (skalní chrámy v Dambulle, ruiny v Polonnaruwě, chrámy kolem Kandy), na čajové plantáže, kterými je Srí Lanka známá, za místními lidmi a na treky v centrální vrchovině včetně výstupu na druhou nejvyšší a posvátnou horu Srí Lanky – Adam’s peak. Srí Lanka je země slonů, takže nebude chybět návštěva sloního sirotčince v Pinnawele a safari. Na závěr nádherné pláže na jižním a západním pobřeží, pozorování želv, velryb a delfínů.