Přihlásit se

Fórum stereoskopické fotografie

Diskuze o všem, co se týká stereoskopické fotografie (nesprávně nazýváné 3D). Otázky můžete klást i bez registrace na tomto serveru.
 
Technika a software Jakou techniku použít k pořízení a promítání stereofotek. Který software lze využít pro stereofotky.
Stereofotky > Technika a software > Pasivní monitory Zobrazit módy:  
User avatar
Member
Member
belplasca - 04.04.2013 14:44:18
   
Pasivní monitory
Drazí kolegové stereoskopicky snímající,
obracím se na vás s prosbou o doporučení nějakého pasivního monitoru. Zajímá mne, jaký model máte, co mu lze vytknout, případně který model jste testovali a je nepoužitelný. Je na čase abych opustil metodu anaglyfu nebo cross. Výsledky sesazení při současném zobrazení jsou tragické, o nějakém požitku z prohlížení fotek ani nemluvě. Chce to nějaké lepší zařízení. Pasivní monitory mají zajímavý poměr kvalita / cena, proto se chci vydat touto cestou.
Děkuji za reakce.
Jan

User avatar
Advanced member
Advanced member
Matej - 04.04.2013 14:48:35
 
Byl tento příspěvek užitečný?   Ano | Ne
RE:Pasivní monitory
Ahoj!
moje soustava je rozhodně 100% pasivní a co se týče kvality zobrazení, nedostatky nemá žádné:-)
http://klub.stereofotograf.eu/dual_monitor_cz.php
Vím, že se ptáš na něco jiného, ale přesto si neodpustím znovu upozornit na tuto alternativu. Kvalitní CRT monitory se při troše stěstí dají sehnat zadarmo. Nevěřím, že se nějaká jiná technologie kvalitou přibližuje této obludě. Ano, je to těžkopádné, a je to jen pro jednoho člověka, ovšem tím nevýhody končí... ;-)
Matěj

User avatar
Member
Member
bleplasca - 05.04.2013 14:50:45
 
Byl tento příspěvek užitečný?   Ano | Ne
RE:Pasivní monitory
Díky Matěji za reakci,
chci něco s uhlopříčkou 19 - 24 palců. To by znamenalo pořídit 2x monitor + zrcadlo. Což už není zajímavá cena/kvalita. Je to jen 100% kvalita + spousta práce s výrobou. Co mě děsí nejvíc, ten strnulý posed bez možnosti jakékoliv změny polohy.

User avatar
Member
Member
Tom - 07.04.2013 14:51:46
 
Byl tento příspěvek užitečný?   Ano | Ne
RE:Pasivní monitory
Mám doma LG D2342P a jsem celkem spokojenej. Sice nemá podstavec který by umožňoval jej nějak natáčet, ale jinak zobrazení je ostré a ok.

Grily Weber

Grily Weber