Přihlásit se

Fórum stereoskopické fotografie

Diskuze o všem, co se týká stereoskopické fotografie (nesprávně nazýváné 3D). Otázky můžete klást i bez registrace na tomto serveru.
 
Technika a software Jakou techniku použít k pořízení a promítání stereofotek. Který software lze využít pro stereofotky.
 
Odpovědět na příspěvek
User avatar
Member
Member
belplasca - (04.02.2014 1:05:08)
zrcadlovky
Vážení příznivci stereofotografie,
Naskytla se mi příležitost v dohledné době otestovat dvojici zrcadlovek canon eos 60D. Zanedlouho poté bude možnost sáhnout si na dvojici 70D.
Mirek Kopeček pro tuto příležitost sestavuje obvod s LED diodami, který otestuje synchronitu.

Vize je taková, že se pokusíme synchroně odpalovat infraovladačem, případně doma dělanou spřaženou kabelovou spouští. Dále otestujeme, zda je možné odpalovat spouští jednoho z foťáků a propojit ho s druhým kabelem. Teoreticky by to mohlo fungovat. Je to konektor 2,5mm jack pro dálkovou spoušť, kde se domnívám, že kontakty na konektoru jsou paralelně zapojeny k tlačítku spouště.

Synchronizaci chci otestovat v režimu:
Automatika s bleskem
Automatika bez blesku
Manuál s bleskem
Manuál bez blesku
Video

Dále chci ověřit vliv předsklopení zrcadla, snímání s živým náhledem.

Prosím všechny, kteří mají k tomu co říci – zkušenosti s jinými modely, nápady co bych měl ještě otestovat, nebo cokoliv jiného, prosím, podělte se s námi. Nevím, kdy se k testování dostaneme, závisí to od zprovoznění ledkového testeru a následné ochoty půjčit mi foťáky. Nicméně jak k tomu dojde, ať mám na papíře vše, co by se mělo otestovat, ať se k tomu nemusím vracet, nevím, zda by byla ochota mi půjčit techniku vícekrát.
Děkuji za případné informace
Jan Junaštík
 
   
 
 
 Security code
Grily Weber

Grily Weber