Přihlásit se

Fórum stereoskopické fotografie

Diskuze o všem, co se týká stereoskopické fotografie (nesprávně nazýváné 3D). Otázky můžete klást i bez registrace na tomto serveru.
 
Technika a software Jakou techniku použít k pořízení a promítání stereofotek. Který software lze využít pro stereofotky.
 
Odpovědět na příspěvek
User avatar
Member
Member
Jenda - (28.11.2014 1:06:49)
RE:zrcadlovky
Ahoj,
moje zkušenost s dvojicí Nikon D200:
K propojení slouží kablík Nikon MC-23. Má deset žil, ale stačily by tři. Pak stačí mačkat spoušť na jednom aparátu a druhý se odpaluje současně. Dvojitou kabelobou spoušť Nikon nedodává, já jsem si jí vyrobil. Stačí připájet dva trojžilové kablíky k jednomu tlačítku. Oddělení diodami je zbytečné, když originální kablík je propojije natvrdo. Doufal, jsem, že když má MC-23 deset žil, včetně datových Tx a Rx, bude schopný přenášet nastavení do druhého foťáku, ale bohužel tomu tak není.
Synchronizace je 100% jen v režimu s přesklopením zrcátka (MLU, mirror lock up). Dokonce tak, že lze fotit s bleskem (interním i externím) ve všech režimech, včetně TTL i dálkového řízení blesků (CLS - creativ lighting system). Blesk se nasadí jen na jeden aparát, netřeba propojovat s druhým. Bez předskopení zrcátka je synchronizace špatná, spíš náhodná.
Zkoušel jsem to s dvojící Nikon F90X, které nemají předsklopení. Některé obrázky vyšly, ale spoléhat na to nešlo. Na statické motivy to bylo perfektní.

Předpokládám, že u všech zrcadlovek se to bude chovat velmi podobně. Od kolegy R. N. mám potvrzeno, že jeho dvojice Pentax K7 také synchronizuje jen s předsklopením.
 
   
 
 
 Security code
Grily Weber

Grily Weber