Přihlásit se

Fórum stereoskopické fotografie

Diskuze o všem, co se týká stereoskopické fotografie (nesprávně nazýváné 3D). Otázky můžete klást i bez registrace na tomto serveru.
 
Technika a software Jakou techniku použít k pořízení a promítání stereofotek. Který software lze využít pro stereofotky.
Přihlásit k příspěvku
User avatar
Jenda - (24.02.2013 0:56:14)
StereoPhoto Maker
Pokud hledáte kvalitní a komplexní software na zpracování a prohlížení stereofotografií, právě jste ho našli! Stáhnout lze na[url= http://stereo.jpn.org/eng/stphmkr/index.html] http://stereo.jpn.org/eng/stphmkr/index.html[/url]. Autorem je Masuji Suto, jeho domovská stránka je http://stereo.jpn.org/eng/index.html. To si projděte, je tam víc zajímavých programů...

Asi nejzajímavější funkce StereoPhoto Makeru je automatické sesazování stereofotografií. K vyhledávání shodných bodů používá vlastní algoritmus, ale je možné místo něj použít autopano, se kterým je sesazení mnohem přesnější. Stáhnout jde tady http://autopano.kolor.com/. Na Linuxu (ve wine) a na některých nových Windows (7) však tahle kombinace nefunguje. Řešením je starší verze StereoPhoto Makeru 3.04, která ještě neměla vlastní algoritmus, ale měla autopano imlementované do sebe. To používám k plné spokojenosti.
Jak zacházet se StereoPhoto Makerem jsem kdysi popsal zde http://klub.stereofotograf.eu/digitalni_zpracovani_1.php. Vývoj už trochu popoběhl, ale v principu to platí pořád.
Máte-li dotazy, můžete se ptát, máte-li vlastní zkušenosti, budeme rádi, když se s námi podělíte nebo poradíte ostatním.
Grily Weber

Grily Weber