Srí Lanka 3D

Negombo a Dambulla Negombo a Dambulla

Město u mezinárodního letiště - laguna, rybí trh a Dambulla se svými jeskynními chrámy a velkoobchodním trhem zeleniny a ovoce
Sigiriya Sigiriya

Zvláštní skála s plošinou na vrcholu (Sigiriya = "Lví skála" v překladu) je dominantou krajiny. Kromě úžasného rozhledu do krajiny si můžete prohlídnout i známé fresky ve skále. Vstup na skálu je ale poměrně drahý ($30 v roce 2013). Pokud vám tedy jde spíš je o rozhled je lepší dojít na nedalekou téměř stejně vysokou skálu Pidurangala.
Park Hurulu a sloní sirotčinec v Pinnawele Park Hurulu a sloní sirotčinec v Pinnawele

Hurulu Eco park se nachází poblíž městečka Habarana a ve správném období tu spatříte velké množství slonů (pohybuje se jich tu 200-300), kteří se sem stahují i z parku Minneriya. Pinnawela je známý sloní útulek, kde uvididíte asi 60-80 slonů pohromadě, chovaných v zajetí. Hlavní atrakce je 2x denně koupání slonů v blízké řece, do které ale sloni nejprve musí projít přes vesnici.
Polonnaruwa Polonnaruwa

Bývalé sídelním město králů a prosperující obchodní a náboženské centrum. Slávu oněch časů dnes dokazují archeologické poklady, které poskytují dobrou představu jak město v dobách svého rozkvetu vypadalo. Archeologické naleziště se dělí na pět skupin.
Kandy Kandy

Kandy bylo hlavní město posledního singálského království, které v roce 1815 podlehlo Britům. Leží v kopcích, má mnoho zajímavých staveb a velké jezero, u kterého se nachází nejvýznačnější z nich - Chrám Buddhova zubu. Posvátný zub je ukryt ve zlaté schránce, kterou je možno spatřit během púdži (3x denně). Chrámy v okolí: Gadaladeniya Raja Maha Vihara, Sri Lankathilaka Ramaha Viharaya - zvláštní chrám kdy malý vnitřní budhistický chrám obklopuje hiduistický chrám s vchodem z druhé strany a jedná se stále o jednu a tu samou budovu a třetí chrám - Embekke Devala.
Haputale Haputale

Adamova hora (Adam's peak, Šrí páda) je druhá nejvyšší hora na Srí Lance, poutní místo, kde poprvé na zem sestoupil Adam a zanechal tam obří otisk chodidla (křesťané, budhisté věří že je Budhovo, muslimé aláhovo, hinduisté ...) Haputalé je městečko obklopené čajovými plantážemi. Nedaleko se nachází továrna na zpracování čaje Dambatenne, kterou nechalo v roce 1890 postavit Sir Thomas Lipton. Od ní lze vyjít až na kopec k Lipton seat - místu, kde sir Lipton sedával a odkud je hezký pohled na kopce porostlé čajovníky.
Ella, vodopád Diyaluma Ella, vodopád Diyaluma

Trek na Ella rock a Little Adam's peak. Vodopád Diyalumu je 2.největší vodopád na Srí Lance, vzdálený asi hodinu cesty od Haputale. Poblíž se nachází továrna na gumu (z kaučuku) a za ní začíná cestička, která vás dovede k nádherným jezírkám nad vodopádem, kde se dá koupat.
Tangalle, Mirissa, Unawatuna Tangalle, Mirissa, Unawatuna

Do Tangalle se jezdí kvůli pozorování mořských želv. V noci, když kladou vejce. Z Mirissy se ráno vyráží na lodích pozorovat velryby a delfíny. Unawatuna je známá svými kůlovími rybáři. Ti loví specifickým způsobem, kdy sedí na kůlu, aby je ryby nepoznaly.
Galle Galle

Je bývalá holandská pevnost. Město založili v 16.století portugalci, nějvětšího rozmachu dosáhlo v 18.století pod vládou holanďanů. Nyní je hlavním městem jižní provincie. V roce 2004 bylo silně poničeno vlnou tsunami.